ﺳﻪشنبه 21 مرداد 1399

تجربه های نزدیک (رفع اشكال و راه اندازي ايستگاه مخابراتي آقدشت )

  • 19 دی 1391
  • 14:53
  • 79 دیدگاه
  • 6090 بازدید
  • Article Rating
ارسال به تلگرام

تجربه های نزدیک (رفع اشكال و راه اندازي ايستگاه مخابراتي آقدشت )

زمان حادثه،بنده به تعمیر اساسی يكي از دیزلهای "تلمبه خانه ازنا" مشغول بودم. عبدالله مدرسي، رئيس منطقه اراك، دستور داد برای نجات این گروه و همکاری با آنها عازم شوم. باهماهنگي و اقداماتی که رئيس منطقه اراك، صدا و سيماي استان اصفهان و بنده انجام دادیم فوراً يك فروند بالگرد به مياندشت اعزام شد. بنده هم بنا به دستورِ پرويز اميد، رئيس تاسيسات اصفهان، سریعاً به محل حادثه اعزام شدم.

 

رفع اشكال و راه اندازي ايستگاه مخابراتي آقدشت

نوشته:محی الدین میرزائی

کارمند بازنشسته

زمستان سال 1354 بود. برف سنگيني استانهای مركزي، لرستان و شمال اصفهان را فرا گرفته بود. مناطقی چون فريدن، داران و مياندشت هم از این نعمت خدا بی نصیب نمانده بودند.

 در این شرایط آب و هوایی،ايستگاه مخابرات آقدشت، 40 كيلومتري تلمبه خانه مياندشت به طرف اصفهان FAIL كرده و متوقف شده بود. گروه مخابرات به سرپرستی مهندس شالباف و مهندس گرکاني، و به همراه 3 نفر ديگر برای رفع اشكال و راه اندازي ایستگاه از تلمبه خانه میاندشت عازم ايستگاه آقدشت شدند. حوالی آقدشت، ارتفاع برف در سطوح صاف به دو متر و در ارتفاعات، حدود پنج متر می رسید.

گرچه گروه با وسایل نقلیه آن روز، همچون اسنوتراك عازم این سفر کاری شده بودند اما سه روز متوالی در راه بودند.

 روز سوم، اسنوتراک در میانه راه از مسیر فرضی سرنشینان خود خارج شده بود. چون جاده را برف پوشانده بود و آنها مسیری فرضی را به عنوان جاده درنظر گرفته بودند. به این ترتیب، خودرو به دره ای سقوط کرده بود که 350 متر عمق داشت. گرکاني، چابك ترين و جوان ترين فرد گروه، خود را به زحمت به بالای ايستگاه رسانده و از طريق بي سيم به منطقه اراك اطلاع داده بود.

زمان حادثه،بنده به تعمیر اساسی يكي از دیزلهای "تلمبه خانه ازنا" مشغول بودم. عبدالله مدرسي، رئيس منطقه اراك، دستور داد برای نجات این گروه و همکاری با آنها عازم شوم. باهماهنگي و اقداماتی که رئيس منطقه اراك، صدا و سيماي استان اصفهان و بنده انجام دادیم فوراً يك فروند بالگرد به مياندشت اعزام شد. بنده هم بنا به دستورِ پرويز اميد، رئيس تاسيسات اصفهان، سریعاً به محل حادثه اعزام شدم. از طریق پلکان طنابیِ بالگرد و با استفاده از یک تور توانستیم سانحه دیدگان را نجات دهیم و به ايستگاه آقدشت منتقل کنیم. آنها را پس از مداواي اوليه به اصفهان منتقل کردیم که به لطفِ خدا و نعمت الهیِ او، برفی بودن منطقه مانع از رسیدن صدات جدی به همکاران شده بود. تنها گرکاني در حال کما بود. از شدت سرم، خون در بدن او به حالت نیمه جامد در آمده بود. رنگ بدنش به شدت سياه شده بود. با کمکهای اولیه به تدريج خون در بدن ایشان به جريان افتاد و سلامتي خود را باز یافت.

پس از نجات همکاران درصددِ رفع مشکل ایستگاه برآمدیم درشرایطی که ایستگاه بیش از 4 متر و نیم زیر برف بود به طوري كه منتهاي صنعتي و اطاق نگهباني در بدف مفون شده بودند و دیده نمی شدند.

بالگرد روی فنس های پوشیده از برف نشست. برق نبود. نمی توانستیم درهای اطاق دیزل و رادیو را که برف مسدودشان کرده بود، باز کنیم. از روي برف اختلاف حدود نيم متر به سقف ايستگاه راديو پا گذاشتيم و به سختی درها را باز کردیم و با ایستگاه را دوباره راه انداختیم. راه اندازی ایستگاه آقدشت از چند جهت حائز اهمیت بود.از آنجایی که این ایستگاه از ايستگاه هاي مادرِ مخابرات منطقه مركزي و جنوب محسوب می شد و نیز ارتباط استانهای مركزي،اصفهان، فارس و چهار محال و بختياري را پوشش مي داد با راه اندازي مجدد آن، مشکل بزرگی حل شد و ارتباط بین این مناطق برقرار گردید.

در ایستگاه آقدشت، عکسی از این روز برفی پر کار به یادگار مانده است که خاطره آن روز را برای مان زنده می کند.

امتیاز به خبر :