ﺳﻪشنبه 21 مرداد 1399

خاطرات صفرعلی رحمتی جانباز و آزاده 8 سال دفاع مقدس

  • 19 دی 1391
  • 14:55
  • 6 دیدگاه
  • 9212 بازدید
  • Article Rating
ارسال به تلگرام

خاطرات صفرعلی رحمتی جانباز و آزاده 8 سال دفاع مقدس

 

 خاطرات صفرعلی رحمتی جانباز و آزاده 8 سال دفاع مقدس

همه لحظه های دوران اسارت برای من خاطره است

جانباز و آزاده 8 سال دفاع مقدس و کارمند واحد مهندسی ساختمان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمالغرب، با بیان اینکه همه لحظه های دوران اسارت برای من خاطره است، گفت: به خاطر دفاع از مملکت بود که به جنگ رفتم.

به گزارش شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه شمالغرب، صفر علی رحمتی در گفتگو با خبرنگار این منطقه با اشاره به خاطرات دوران 8 سال دفاع مقدس، مدت اسارت خود را 7 سال عنوان کرد و افزود: در سال 62 در جزیره مجنون و انجام عملیات خیبر بود که به اسارت عراقی ها درآمدم.

رحمتی یادآور شد: زمانی که 18 ساله بودم و در پایگاه امیرالمؤمنین (ع) ناحیه دو زنجان فعالیت می کردم، برای آموزش های نظامی قبل از جنگ رفتم که خانواده ام مرا برگرداندند و اجازه رفتن به جبهه را ندادند.

وی ادامه داد: پس از دو ماه که سایر دوستانم آموزش ها را تمام کرده و در حال اعزام بودند، برای بدرقه آنها به ایستگاه قطار رفتم که دوستان، مرا از پنجره قطار به داخل کشیدند و اینگونه بود که توانستم علیرغم میل باطنی خانواده ام توفیق حضور در جبهه را داشته باشم.

این آزاده و جانباز دوران دفاع مقدس، اجرای برنامه های مذهبی و معنوی اسرا را در پایگاه عراقی ها یادآور شد و تصریح کرد: با وجود تحمیل شرایط سخت به ویژه هنگامی که متوجه اجرای برنامه های مذهبی می شدند، تمامی دعاها و نمازهای واجب و مستحبی را ادا می کردیم.

رحمتی با اشاره به برگزاری مراسم ترحیم خود توسط خانواده اش، یادآ<ر شد: پس از گذشت یکسال از اسارت، به خانواده ام خبر داده بودند که شهید شده ام و آنها نیز برای من مراسم ترحیم، هفتم و چهلم برگزار کرده بودند که پیش از اجرای مراسم سالگردم، دوباره اطلاع داده بودند که من شهید نشده ام بلکه اسیر هستم.

وی، گفت: پس از گذشت 20 سال هنوز هم خاطرات تمامی لحظاتی که در دوران جنگ و اسارت داشته ام در ذهنم زنده است.

آزاده سرافراز 8 سال دفاع مقدس، با بیان اینکه هم اکنون نیز در بسیج فعالیت دارد، تصریح کرد: در حال حاضر نیز آماده ام هرگونه خدمتی که از دستم برمی آید برای کشور و نظام جمهوری اسلامی انجام دهم.

امتیاز به خبر :