ﺳﻪشنبه 21 مرداد 1399

گذران سی و هشت سال خدمت صادقانه حیدر حق شناس

  • 19 دی 1391
  • 14:56
  • 55 دیدگاه
  • 7810 بازدید
  • Article Rating
ارسال به تلگرام

گذران سی و هشت سال خدمت صادقانه حیدر حق شناس

حیدر حق شناس ، یکی از پرسنل با سابقه و سخت کوش شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران بعد از گذشت 38 سال خدمت صادقانه بازنشسته شد . حق شناس متولد 1331 با کمال تواضع بی هیچ ادعایی تنها با ابراز خرسندی از خدمات خود تنها طلب بخشش و حلالیت از تمامی دوستان و همکاران خود در این مجموعه را دارد .

 حیدر حق شناس از سال 1354 وارد این مجموعه شده و در پالایشگاه نفت آبادان خدمت خود را آغاز کرده است. وی بواسطه امور محوله از جانب شرکت ایران ناسیونال با این مجموعه آشنا و در جریان نیاز نیرو قرار گرفته و بعد از گذراندان مراحل لازم رسماً در این شرکت مشغول به کار گردیده است .

او در کنار نام آبادان از سالهای جنگ یاد می کند و روحیاتی که تنها در راه رضای خدا جانفشانی می کردند ، کارگرانی که دوشاودش سایر رزمندگان در میدان پیکاری دیگر به نبرد حق علیه باطل می پرداختند. با سایر همکارانش در ترابری پالایشگاه آبادان یک نفس به تعمیر و راه اندازی خودروهای امداد و جنگی همت می ورزیدند و به این نحو جلوه ای از جان برکفی نفراتی از کارگران شرکت نفت را به نمایش می گذاشتند .

از مجروحیت خود در پالایشگاه تهران در زمان بمباران هوایی دشمن می گوید و سختیهایی که در دوران مداوای طولانی اش کشیده و در این میان از وزیر وقت نفت ایران یادی تشکرآمیز می کند که باعث اعزام او به خارج از کشور جهت مداوایش شده است.

حق شناس که صفای زادگاهش اصفهان را در همنشینی با او تجربه کردیم از خانواده اش می گوید، در سال پنجاه و چهار ازدواج کرده و هم اکنون دارای پنج فرزند است که هرکدام موفقیتهای خودشان را در زمینه های تحصیلی و شغلی دارند و بخوبی می توان امید با ادامه راه زندگی که در چهره حق شناس بجا گذاشته اند را بوضوح احساس کرد .

وی در سال هفتاد و دو وارد رفسنجان شد و از سختیهای بسیار زیاد این منطقه که آن زمان در حال احداث بود می گوید. پس از مدتی وارد واحد مکانیک شده و ادامه خدمت کرده است. از خاطراتش مخصوصاً عملیاتهای بسیار سختی که با دوستان و همکاران خود در مسر خطوط لوله داشته است می گوید که چگونه با مشقتهای بسیار و بی اعتنا به دشواریهای موجود تنها به سرانجام کار می اندیشیدند.

دغدغه امروز او ، یعنی گذشت سی و هشت سال خدمت صادقانه که انصافاً خستگی و گرد راه را بر چهره اش نشانده، تثبیت وضعیت فرزندانش در زمینه شغلی و تحصیلی است.

حیدر حق شناس را تا دیداری بعدی با دغدغه ها و خاطراتش تنها می گذاریم و صمیمانه در ادامه راه زندگی برایش آرزوی سرافرازی بیش از پیش را داریم.

کد; 5264
گروه:

امتیاز به خبر :