یکشنبه 17 آذر 1398

آزاد سازی حریم و شن ریزی پنج کیلومتری مسیر 18 اینچ ری– قزوین

ارسال به تلگرام
آزاد سازی حریم و شن ریزی پنج کیلومتری مسیر 18 اینچ ری– قزوین

رئیس تعمیرات خط منطقۀ تهران از عملیات آزادسازی حریم و شن ریزی در مسیر خط 18 اینچ کرج – قزوین به طول پنج کیلومتر خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقۀ تهران ، سعید ممتحن با اعلام این خبر گفت : این مقدار شن ریزی در حد فاصل کیلومتر 127 تا 132 خط 18 اینچ ری به قزوین انجام گرفت و منجر به سهولت در تردد و دسترسی به خط در محدودۀ مذبور شد .

وی هدف از اجرای این پروژه را که با مشارکت واحدهای حقوقی و ترابری صورت پذیرفت ، آزادسازی حریمی نامید که با تعرض به آن امکان رفت و آمد و دستیابی به خط را با مشکل مواجه ساخته بود .

ممتحن با مهم ارزیابی نمودن این اقدام تصریح داشت : با توجه به اینکه این مسیر ، یکی از خطوط تأمین کنندۀ سوخت استانهای شمالی کشور به شمار می رود ، دسترسی مناسب به آن برای پایش سلامت خط لوله و عدم وارد شدن آسیب در حین زراعت توسط کشاورزان بومی و همجوار بر اهمیت آن می افزاید .

وی با اشاره به اینکه در این عملیات ضمن آزادسازی حریم و لوله گذاری در آبراهها ، یک دهانه پل فلزی روی کانال آب در این محل قرار داده شد ، در خصوص نحوۀ انجام این پروژه یادآور شد : برای انجام این طرح ، به میزان 12 هزار متر مکعب مخلوط رودخانه ای ( تِوِنان ) خریداری شد و با استفاده از تجهیزات سنگین از قبیل بیل مکانیکی ، لودر ، غلطک ، بولدوزر و گریدر ، پس از انجام تسطیح مسیر ، جاده ای به عرض 5 متر و به طول 5 کیلومتر ایجاد گردید که هم اکنون 5 کیلومتر بعدی نیز در حال ساخت است .

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.