یکشنبه 17 آذر 1398

روکار نمودن منیفولد مرکز انتقال نفت رشت

ارسال به تلگرام
روکار نمودن منیفولد مرکز انتقال نفت رشت

با خارج كردن (اكسپوز) همۀ لاین های منیفولد تأسیسات رشت ، خطوط این محوطه نوسازی و روکار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقۀ تهران ، رئیس واحد نگهداری و تعمیرات خط با اشاره به این خبر گفت : با توجه به اینکه اغلب لوله کشی های منیفولد رشت به صورت داخل زمینی ( Under ground ) فعالیت داشته و لوله های آن نیز از قدمتی چند دهه ای برخوردار بودند ، روکارنمائی آن بسیار با اهمیت قلمداد می شد .

سعید ممتحن یکی از دلائل اجرای این پروژه را که با همکاری واحد ترابری و مکانیک و به مدت 3 ماه به طول انجامید را جلوگیری از نشتی مواد به لایه های زیرین زمین ذکر کرد که می توانست در اثر پوسیدگی لوله ها رخ دهد .

وی در تشریح این عملیات تصریح داشت : حفاری های وسیعی برای اکسپوز ( Expose ) نمودن لاین های قدیمی انجام گرفت و با برشکاری خطوط زیرزمینی و خارج ساختن آنها از محل ، لاین های جدید به صورت روکار به هم متصل شد تا به دنبال آن علاوه بر رؤیت لوله ها ، خوردگی ها نسبت به حالت قبل از میزان قابل توجهی کاهش برخوردار گردد .

وی تأکید کرد : در خلال این عملیات لوله ها و اتصالات فرسوده ، از رده خارج  و متصل به منیفولد خط 6 اینچ قدیم جمع آوری و برای بازسازی به تعمیرگاههای مجاز ارسال شدند .

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.