یکشنبه 17 آذر 1398

تعريض جاده دسترسی مرکز انتقال نفت شهید قلندری و روستاهاي همجوار

ارسال به تلگرام
تعريض جاده دسترسی مرکز انتقال نفت شهید قلندری و روستاهاي همجوار

در راستاي عمل به مسئوليت اجتماعي، عملیات تعریض 6 کیلومتر از جاده دسترسی به مرکز انتقال نفت شهید قلندری(پل باباحسین) به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه لرستان، رییس واحد ترابری این منطقه با اشاره به اهمیت اجرای عملیات یاد شده گفت: مرکز انتقال نفت شهید قلندری(پل باباحسین) در 25 کیلومتری شهر خرم آباد و در جاده ای فرعی به فاصله حدودا 6 کیلومتر از جاده اصلی واقع شده که این جاده به دلیل قرار گرفتن در مسیر مرکز انتقال نفت و همچنین دسترسی به روستاهای همسایه مرکز، از جاده های فرعی پر تردد و حادثه خيز به شمار می رفت به همين دليل تعریض جاده دسترسی به اين مركز  با همكاري اداره کل راه و شهرسازی استان لرستان در دستور کار قرار گرفت.

مهرداد معیری زاده افزود: هرچند این جاده در ابتدا فقط برای تردد به تلمبه خانه احداث شده بود، اما به مرور زمان به اصلی ترین مسیر دسترسی به روستاهای همجوار تبدیل شده و تعریض آن نیز اجتناب ناپذیر بود. اما وجود خطوط لوله نفت فعال در دو طرف جاده این عملیات را به تاخیر انداخته بود که با از رده خارج شدن یکی از خطوط بلافاصله عملیات تعریض از 4 متر و 80 سانتیمتر به 10 متر آغاز شد.

رییس واحد ترابری منطقه لرستان با اشاره به اقدامات منطقه در اجرای این عملیات گفت: تخلیه مواد، حفاری خط 20 اینچ همجوار جاده به طول 6 کیلومتر و انتقال لوله به انبار ضایعات مرکز پل باباحسین، برداشت و حمل خاک نباتی، خاکبرداری، مخلوط ریزی، آب پاشی، گرید زدن و غلتك کوبی مصالح با تجهیزات منطقه به عرض 5 متر و طول 6 کیلومتر، پرکردن جای لوله 20 اینچ با مصالح کوهی و نصب 55 عدد باکس بزرگ برای ساخت پل های مسیر از اقدامات انجام شده واحد ترابری و دیگر واحدهای ذیربط منطقه لرستان در عملیات تعریض جاده دسترسی به مرکز انتقال نفت شهید قلندری(پل باباحسین) است.

مهرداد معیری زاده خاطر نشان کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان لرستان نیز علاوه بر نظارت انجام پروژه، تهیه و پخش آسفالت پروژه را بر عهده داشت.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.