پنجشنبه 08 خرداد 1399

پاکسازي 120 تن خاک آلوده در منطقه شمال

ارسال به تلگرام
پاکسازي 120 تن خاک آلوده در منطقه شمال

 

120 تن خاک آلوده به مواد نفتی در لندفارم مرکز انتقال نفت نکا تصفیه شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقه شمال، حسین حسنپور یکی از تعهدات مهم و الزامات شرکت های نفتی را توجه به حفظ محیط زیست و پیشگیری از ایجاد آلودگی زیست محیطی اعلام و از تصفیه 120 تن خاک آلوده به مواد نفتی در راستای عمل به وظایف و تعهدات محیط زیستی شرکت خبر داد.

وی با اشاره به وقوع یک فقره پارگی خط لوله فرآورده های نفتی به دلیل رانش زمین در محدوده سوادکوه و آلودگی قسمتی از خاک منطقه حادثه، خاطرنشان کرد: پس از مهار حادثه و ایمنسازی خط آسیب دیده، در اولین فرصت خاک آغشته به بنزین از سطح و عمق محدوده پارگی خط به حجم 10 کامیون جمع آوری و به مرکز انتقال نفت نکا انتقال داده شد.

رئیس HSE منطقه شمال گفت: این مقدار خاک در سازه لندفارم این مرکز دپو شد و پس از 17 ماه عملیات پاکسازی و رفع آلودگی به روش مزرعه زیستی مجددا به چرخه طبیعی محیط زیست بازگردانده شد.

وی پاکسازی خاک های آلوده را یک ضرورت جدی و اساسی برشمرد و افزود: با همه تمهیداتی که در صنعت انتقال نفت برای حفظ محیط زیست اندیشیده میشود اما وقوع آلودگی خاک در اثر نشت یا پارگی خطوط لوله نفت همواره اجتناب ناپذیر اما اقدامات ثانویه برای رفع این آلودگی مهم و تاثیرگذار است.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست