جمعه 04 خرداد 1397

آزاد شدن تجهيزات توقيف شده شركت، دستاورد برجام

ارسال به تلگرام
آزاد شدن تجهيزات توقيف شده شركت، دستاورد برجام

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت گفت: آزاد شدن تجهیزات توقیف شده در دیگر کشورها و همچنین امضای قراردادهای جدید، از دستاوردهای برجام برای این شرکت بوده است.

عباسعلی جعفری نسب اظهار کرد: در سال‌های تحریم، ارتباط سازنده و موثر با شرکت‌های خارجی ارائه‌کننده تجهیزات و خدمات فنی کاملا قطع شده بود، اما پس از اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) همه این شرکت‌ها دوباره برای همکاری با ما اظهار تمایل کردند.

وی افزود: در مواردی همچون ساخت و تعمیر برخی توربین‌ها که در ساخت داخل هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم، توانستیم دوباره از شرکت‌های خارجی خدمات مورد نظر را دریافت کنیم.

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت با اشاره به آزاد شدن و ورود چهار دستگاه توربین از امارات و انگلیس در پسابرجام، گفت: در زمان تحریم هیچ مذاکره‌ای درباره این مسئله کارساز نبود و ما جوابی نگرفتیم، اما پس از برجام این توربین‌ها که توقیف شده بودند، وارد کشور شد و هم اکنون در محل‌های مورد نظر نصب شده و در حال بهره‌برداری است.

همچنين جعفری نسب تاکید کرد: هم اکنون شرکت‌های زیادی از اروپا برای فروش تجهیزات و ارائه خدمات به ما مراجعه می‌کنند.

وی از امضای قرارداد با یک شرکت انگلیسی برای نصب سامانه نشت‌یاب خودکار خبر داد و گفت: به تازگی این قرارداد امضا شده و قرار است به‌زودی در یکی از مسیرهای خطوط لوله به صورت آزمایشی نصب شود.

جعفری نسب عنوان کرد: امیدواریم این نمونه در دهه فجر امسال در مسیر مورد نظر نصب و افتتاح شود.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.