جمعه 04 خرداد 1397

تمدید گواهینامه های سیستم مدیریت یکپارچه(IMS) منطقه غرب

ارسال به تلگرام
تمدید گواهینامه های سیستم مدیریت یکپارچه(IMS) منطقه غرب

اعتبار گواهینامه های استاندارد مدیریت کیفیتISO 9001، مدیریت زیست محیطیISO 14001 و مدیریت ایمنی و بهداشت OHSAS 18001 منطقه غرب برای دومین سال متوالی از سوی شرکت ارزیابان کیفیت خاورمیانه تمدید و برای اولین بار گواهینامه سیستم مدیریت انرژی ISO 50001 برای این منطقه صادر شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران- منطقه غرب؛ در دو روز ممیزی مراقبتی انجام شده از فرآیندهای شرکت و نحوه جاری سازی استانداردها در مراکز انتقال نفت و تاسیسات تابعه منطقه و تمامی واحدهای ستادی و عملیاتی ممیزی به عمل آمد.

مدیر منطقه غرب در جلسه اختتامیه این ممیزی با بیان این مطلب که ممیزی فرصتی برای بهبود فرآیندهای سازمان مهیا می کند؛گفت: سیستم های مدیریت یکپارچه( (IMS به وجود آورنده الگوی بین المللی برای پیاده سازی و استقرار سیستم های مدیریت نوین و تضمین کیفیت است که می تواند زمینه های لازم برای بهبود مستمر در تمامی سطوح سازمان را ایجاد نماید.

مهندس مهرداد حقیقیان بر اهمیت استقرار سیستم های مدیریتی و لزوم سرعت بخشیدن و تداوم هر چه بیشتر تحقق اهداف این سیستم تاکید کرد.

وی خاطر نشان کرد: در وزارت نفت و به تبع آن در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت سابقه خوبی در بحث سیستم های مدیریت یکپارچه وجود دارد و به واسطه رهنمودهای تیم ممیزی پیشرفت ها و مهارت های خوب و ارزنده ای حاصل شده است.

وی در ادامه اخذ گواهینامه ISO 50001 مدیریت انرژی را تبریک گفت و بیان داشت: این استاندارد به منظور تعیین چگونگی مصرف انرژی، برآورد میزان هزینه های اولیه، شناسایی فرصت های صرفه جویی و در نهایت ارائه یک برنامه پیشنهادی و نقشه راه جهت کاهش مصرف انرژی است.

مدیر منطقه غرب افزود: علاوه بر فواید بهینه سازی مصرف انرژی از دیدگاه حفظ سرمایه های ملی، از نظر اقتصادی نیز فواید چشم گیری به همراه خواهد داشت.

مهندس حقیقیان خاطر نشان کرد: تمدید گواهینامه ها با فعالیت و تلاش مستمر همه همکاران بدست آمده و امید است با نهادینه کردن این امر بتوانیم در جهت بهبود مستمر سازمان و حفظ سلامتی و امنیت آنان تلاش کنیم.

براساس این گزارش در جلسه اختتامیه این ممیزی، سر ممیز تیم گزارشی از روند انجام و برگزاری ممیزی و نقاط قوت و قابل بهبود ارائه داد.

دکتر فریدون فارغ گفت: اخذ گواهینامه برای سازمان یک نوع موفقیت محسوب می شود.

وی افزود: در انجام ممیزی از منطقه غرب بسیار موشکافانه و دقیق عمل شد و در دو روز ممیزی انجام شده تمام مراکز انتقال نفت و تاسیسات های تابعه منطقه و همچنین واحدهای ستادی و عملیاتی مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی یادآور شد: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته، از سال گذشته تا کنون شاهد رشد و بالندگی بیشتری در منطقه غرب بوده ایم.

وی در ادامه شناسایی و ارزیابی جنبه های ریسک و به روز رسانی آنها، برگزاری مانورهای مختلف HSE، بهینه سازی و مدیریت مصرف انرژی، پایش اندازه گیری فرآیندها، آموزش های مستمر و به روز رسانی دانش کارکنان، برقراری ارتباطات مستمر و مطمئن مخابراتی، ارزیابی تامین کنندگان کالا، ارزیابی فرآیندها در میان واحدهای مختلف توسط روابط عمومی، برقراری ناوگان مطمئن جاده ای و عدم تصادف خودروها، کالیبراسیون به موقع تجهیزات و غیره را از نقاط مثبت منطقه غرب بر شمرد.

دکتر فارغ اعلام کرد: سال آینده استانداردها مطابق با ویرایش های جدید انجام خواهد شد.

کارشناس دفتر کیفیت و بهره وری منطقه غرب نیز در این جلسه از تلاش های تیم ممیزی قدردانی کرد و گفت: امیدواریم رهنمودهای تیم ممیزی و مطرح شدن نقاط قابل بهبود موجب بهره وری بیشتر و سهولت در انجام امور شود. زیرا رعایت الزامات و دستورالعمل ها موجب بهبود مستمر شده و سازمان را به سمت تعالی هدایت می کند.

مهندس محسن رمضانی در ادامه به اخذ گواهینامه مدیریت انرژی ISO 50001 اشاره کرد و اظهار داشت: مهم ترین مزیت اجرای یک ممیزی به دست آمدن شناسایی کافی از شرایط موجود و مقایسه و تعیین وضعیت آن نسبت به شرایط بهینه قابل حصول و نیز مشخص شدن روش اجرایی جهت ارتقای سیستم از شرایط موجود به شرایط بهینه خواهد بود.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.